STRONA GŁÓWNA

nasze usługi

sprzęt i diagnostyka

dla pacjenta

endodoncja /leczenie kanałowe/

Endodoncja (leczenie kanałowe) wskazaniem do leczenia kanałowego jest nieodwracalny proces zapalny miazgi, którego przyczyną jest najczęściej próchnica zębów. Ubytek próchnicowy powiększa się, penetruje wgłąb zębiny dochodząc do miazgi zakaża ją, co objawia się dolegliwościami bólowymi. Konieczne jest wtedy leczenie kanałowe. Czy warto je wykonywać? Jak najbardziej. Choć nie jest tanie ze względu na czasochłonność i konieczność korzystania z kosztownych technologii i materiałów, to jego zaniechanie prowadzi do utraty zęba. Uzupełnienie usuniętego zęba za pomocą implantu lub mostu protetycznego wymaga większych nakładów finansowych i jest bardziej inwazyjne. Warto tez podkreślić przewagę własnych nawet przeleczonych kanałowo zębów nad zębami sztucznymi.

Etapy leczenia kanałowego:

  • dewitalizacja miazgi (zatrucie zęba), czyli nałożenie na obnażoną miazgę środka powodującego kontrolowaną martwicę. Kolejna wizyta ma miejsce za 7( w przypadku zęba jednokanałowego) lub 14 dni (w przypadku zęba wielokanałowego). Alternatywą do dewitalizacji jest ekstyrpacja miazgi (usunięcie nerwu) w znieczuleniu.
  • opracowanie kanałów polega na usunięciu zainfekowanej miazgi i nadaniu odpowiedniego(stożkowatego) kształtu kanałom w celu lepszej penetracji płynów antyseptycznych. Kanały opracowuje się ręcznie lub mechanicznie z wykorzystaniem mikrosilnika endodontycznego.
  • wypełnienie kanałów kończy leczenie kanałowe. Ma na celu szczelne zamknięcie uprzednio wyjałowionych kanałów. Materiałem wypełniającym jest gutaperka w postaci ćwieków lub podgrzana postaci półpłynnej. Prawidłowe wypełnienie kanałów kontroluje się wykonując zdjęcie RTG. W naszej przychodni wszystkie zdjęcia wykonuje się w technologii cyfrowej, co minimalizuje dawkę promieniowania. Po wykonaniu zdjęcie jest wyświetlane na monitorze przy fotelu stomatologicznym.

szybki kontakt - zapisy:

tel. 48 664 73 00

czynne:
pn. - pt. - 8:00 - 20:00
sob. - 9:00 - 13:00

Przychodnia stomatologiczna ZDROWIE
ul. Piotra Skargi 10
teren Szpitala, bud.DOMONT-u
05-600 Grójec więcej..

dlaczego my?

Naszym niewątpliwym atutem jest stały sympatyczny i kompetentny personel. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo. Stosujemy nowoczesne dostępne technologie i materiały.

Kładziemy nacisk na nowoczesną aparaturę, sprzyjającą komfortowi pacjenta.

więcej..

formularz kontaktowy

projekt i budowa serwisu - hgp.pl studio graficzne